MKS BUG WYSZKÓW 94 6 - 1 LKS Tęcza Ojrzeń (3 - 0)
1xWiśniewski D. (as.Rosiński)

Pełna relacja meczu w rozwinięciu...

PIŁKARZ MECZU: Piotr Borys

CZAS MECZU: 94 minuty

W pierwszą sobotę września przybyliśmy na zbiórkę o godz. 15:30, aby zainaugurować sezon 2011/2012 przed własną publicznością. Goście przyjechali na ok.25-minut przed meczem, więc z busa wyszli już przebrani. Nawierzchnia boiska była bardzo dobrze przygotowana, dzięki czemu nasza gra była jeszcze lepsza. Punktualnie o 17:00 trójka sędziowska wyprowadziła obie drużyny na środek murawy. My na czerwono, przyjezdni w błękitnych koszulkach oraz czarnych spodenkach.

Nie wiedzieliśmy czego możemy spodziewać się po naszym dzisiejszym rywalu. Mecz zaczęliśmy od konstruowania ataków pozycyjnych i spokojnym rozgrywaniu piłki poprzez formację obronną. Chcieliśmy sprawdzić na co stać naszego przeciwnika. W pierwszych minutach spotkania kilka razy zamieszaliśmy obroną gości, ale nie przyniosło to żadnego zagrożenia bramce Tęczy. W 10'minucie spotkania defensor Ojrzeni dotknął piłki ręką po mocnym strzale naszego zawodnika, a głównemu arbitrowi spotkania nie pozostało nic prócz wskazania na "wapno". Wynik spotkania mocnym strzałem po ziemi otworzył TOMASZ CICHOCKI, bezbłędnie egzekwując "jedenastkę". Rywale nie stwarzali większego zagrożenia pod naszą bramką, ale sami także nie dawali łatwo przedrzeć się przez swoją obronę. W 20'minucie po indywidualnej akcji Cichocki zderzył się z przeciwnikiem. Konsekwencją tego zdarzenia było zastąpienie napastnika Bugu poprzez Piotra Borysa, który wszedł do linii pomocy. W 35'minucie ładnym strzałem zewnętrzną częścią stopy popisał się Karol Skoczeń, a rezultat spotkania podwyższył KAROL ROSA, dobijając piłkę z 5metra do pustej bramki. Od tej pory mocniej zaczęliśmy atakować, dzięki czemu "gola do szatni" zdobył PIOTR BORYS. Po celnym podaniu od Skocznia, sławny "Piotruś" minął obrońcę Tęczy i strzałem "z czuba" pokonał golkipera przyjezdnych.

W przerwie Karola Rosę zastąpił Dominik Wiśniewski, natomiast w 50'minucie na placu gry zameldował się Jakub Rejnuś, który zmienił Damiana Brejnaka. Całkowita dominacja naszej drużyny nie podlegała dyskusji. Rywale grali ambitnie w obronie, ale w ataku jedyne co mogli zrobić to wywalczenie kilku rzutów rożnych. Na 4-0 po wspaniałej wymianie podań z Rejnusiem podwyższył DAMIAN BORZYMEK, bez problemu wykańczając sytuację "1 na 1" . Nasz pomocnik od momentu opuszczenia boiska przez Cichockiego grał się na "szpicy". Ok. 60'minuty 100% okazje zmarnowali Rejnuś oraz Dominik Wiśniewski. W 65'minucie Łukasza Sosnowskiego oraz Karola Skocznia zastąpił Damian Polak i Michał Rosiński. Piąta bramka dla Bugu to czysta formalność. 18-minut przed końcowym gwizdkiem sędziego pięknym strzałem z wolnego popisał się ROBERT NOGAJ. Filar naszej defensywy zaskoczył bramkarza Ojrzeni strzałem z 30 metrów. Czyste konto zachował dzisiaj Sosnowski, sztuka ta nie udała się natomiast Damianowi Polakowi. Honorową bramkę goście zdobyli po fantastycznym uderzeniu z 35 metra, na więcej dobrze dysponowana obrona wyszkowian dzisiaj nie pozwoliła. 80'minuta to już 7 zmiana w naszym zespole. Borzymka na kwadrans przed końcem zastąpił Paweł Archacki. Wynik meczu strzałem głową ustalił DOMINIK WIŚNIEWSKI. a kluczowym dośrodkowaniem popisał się Michał Rosiński. Wynik mógł być wyższy, ale w kilku akcjach nasi zawodnicy chcieli zrobić za dużego pięknego wrażenia.

Trójka sędziowska spisała się na medal, nie popełniając bodajże żadnego błędu. Sędzia główny świetnie poprowadził mecz 2 kolejki Mazowieckiej Ligi Juniorów Starszych U-18, pokazując tylko 1 zółty kartonik. Tak wyszkoleni arbitrzy potrafią zapanować nad tym, co dzieje się na boisku, bo fachowcy jak ci w Miastkowie psują piękno tego sportu. Warto odnotować, że drużyna Tęczy Ojrzeń przyjechała do Wyszkowa grać w piłkę, a nie skupiać się na atakowaniu naszych nóg i wulgaryzmach. Zupełnie inna ekipa niż ta, z którą mierzyliśmy się w środę. Pełna kultura i wychowanie zarówno piłkarzy, jak i trenera i pozostałych opiekunów z pewnością będzie wizytówką naszego dzisiejszego rywala w aktualnym sezonie. Warto odnotować, że prezent urodzinowy w postaci 2 asyst sprawił sobie Karol Skoczeń.

Skład : Sosnowski(65'Polak) - Domalewski, Wiśniewski K., Nogaj, Borkowski(70'Kaniewski) - Brejnak(50'Rejnuś), Rosiński Marcin(C), Skoczeń(65'Rosiński Michał), Borzymek(80'Archacki), Rosa(45'Wiśniewski D.) - Cichocki(20'Borys )